Varde klare for friidrett

Postet av Varde IL den 19. Mar 2025

Friidrettsgruppa må gjennom en liten prosess med blant annet innmeldig i friidrettsforbundet før alt det formelle er i  orden.

Flere løpeglade i vårt nærmiljø har uttrykt ønske om å kunne trene sammen og representere Varde IL i ulike løp, både nasjonalt og internasjonalt het det i årsmøteforslaget som ble enstemmig vedtatt. Og nå vil det snart være mulig. Thor Anders Vesterås (t.v på bildet) er den første lederen i friidrettsgruppa, Lars-André Danielsen var ikke på valg som leder i idrettslaget.

Årsmøtet samlet 18 av Varde ILs 397 medelemmer og oppsumerte 2024 som er normalår, et regnskap med 111327 kroner i pluss og et lag der det er god oversikt og penger på konto. For øvrig henvises til årsmøtedokumentene.

Årsmøtedokumenter 18. mars 2025




Årsmøte 18. mars 2025

Postet av Varde IL den 11. Feb 2025

Styret innkaller herved til årsmøte i Varde Idrettslag - som avholdes på Vardehytta, Odnesvegen 628, tirsdag 18. mars 2025 kl 19.00.

Saker som et medlem ønsker behandlet på årsmøtet må sendes styret seinest 4. mars 2025 på e-post til post@vardeil.no.

Fullstendig sakliste med alle saksdokumenter vil bli gjort tilgjengelig for medlemmene senest én uke før årsmøtet på vardeil.no. 

For mer informasjon om årsmøte samt regler om stemmerett, valgbarhet, forslagsrett mv., se
Lov for Varde IL på denne siden

Ved spørsmål som gjelder årsmøtet, kan Varde IL kontaktes på epost her.

Velkommen til årsmøte!

Med vennlig hilsen,

Styret




God Jul og Godt Nytt År

Postet av Varde IL den 24. Des 2024

Varde idrettslag ønsker alle sine  medlemmer og andre Varde-venner en riktig God Jul og et Godt Nytt År  !




Gratulerer med dagen !

Postet av Varde IL den 17. Mai 2024



Varde idrettslag

ønsker alle Varde-venner en riktig fin 17. mai !




Ord fra Varde ILs nye leder

Postet av Varde IL den 21. Apr 2024

Varde ILs nye leder ble valgt på årsmøtet i mars og heter Lars-André Danielsen, og han gleder seg til å ta fatt på oppgavene i klubben.

- Jeg er opprinnelig fra Askøy utenfor Bergen, og jobber for itslearning AS. Bosatt på Bybrua, er gift, og har to gutter på 2 og 4 år, som snart er klare for å ikle seg den grønne drakta.
Har tidligere vært engasjert i barndomsklubben min, IL Apollo, som både fotballspiller og trener.

Jeg tar fatt på det nye vervet som leder i Varde IL med stor entusiasme, og ønsker å bidra til at Varde IL fortsatt er en viktig del av nærmiljøet vårt gjennom å tilrettelegge for varierte aktiviteter for barn og unge.

Varde IL er en veldrevet klubb med gode fasiliteter for både vinter- og sommeraktiviteter, og har et godt styre som er med og bidrar til at Varde IL er en god klubb å være medlem i, slår han fast.

Vi har fått en leder med drivkraft,, entusiasme og pågangsmot, og vi ønsker Lars-André lykke til med oppgaven!